Az egyik legjobban várt fejezet következik most David Elkind: A játék ereje című könyvében. Eddig megismerkedhettünk a játék életünkben betöltött szerepének több oldalával is. Most a könyv címével megegyező névvel ellátott részhez érkeztünk. A szerző megosztja velünk tanácsait, hogy szerinte hogyan lehet úgy gyereket nevelni, hogy a könyv elején megismert alapvető hármast egyensúlyban tartsuk. A korábbi írásaimat a könyvről itt találjátok.
Nevetős gyermeknevelés
„Én azt vallom, a boldog családok abban hasonlók egymáshoz, hogy mindannyian megtalálták a módját annak, hogyan ötvözzék egymással a játékot, a szeretetet és a munkát a hétköznapod során. Ezt nevezem én nevetős gyermeknevelésnek.” /David Elkind/
Humor
A játék ereje című könyvben arról olvashatunk, hogy a humor megfelelő alkalmazása egy jó eszköz lehet ahhoz, hogy egyesítsük a mindennapokban a játékot, a szeretetet és a munkát.
„A nevetős gyermeknevelés nemcsak azt jelenti tehát, hogy meglátjuk a helyzet humoros oldalát, hanem azt is, hogy a humort eszközként használjuk.” /David Elkind/
A szerző szerint a különböző életszakaszokban különböző módon tudjuk alkalmazni a humort. Könyvében végig megy ezeken a korokon és részletesen leírja nekünk tanácsait.
Külön kiemelném azt a részt, amikor a humorral való fegyelmezés lehetőségére hívja fel a figyelmet David Elkind. Igazán tanulságos írás. Érdemes elolvasni.
„A humor segít nekünk emlékezni arra, mi az igazán fontos: hogy egészséges, normális gyermekünk van, aki – mint minden gyerek – néha megőrjíti a szüleit.” /David Elkind/

Hobbik
David Elkind arra hív Bennünket, hogy ismertessük meg gyermekükkel a hobbinkat. Mutassuk meg neki azt, amikor kikapcsolódunk, töltődünk és jól érezzük magunkat. Ez egy nagyon fontos ismeret a gyermek számára.
„Kulcsfontosságú a játékos elem erősítése szempontjából, hogy a gyermek lássa szülőjét a saját örömére tevékenykedni, nem csak a kötelező munka közben.” /David Elkind/
A játék ereje című könyv Nyolcadik fejezetében bővebben olvashattok tanácsokat ezzel a témakörre kapcsolatosan.
Közös családi események
A nevetős gyermeknevelés egy következő lényeges eleme a közös családi események szervezése és megélése. David Elkind arra hív Bennünket, hogy szakítsunk időt egymásra. Érezzük meg az összetartozás örömét.

Minél idősebb a gyermek annál nehezebb egy ilyen esemény megszervezése. A szülő úgy érezheti, hogy nem tud kapcsolódni gyermeke világához és teljesen idegen eszközöket használ, mintha más nyelvet beszélne. A játék ereje című könyvben arról olvashatunk, hogy ne ijedjünk meg az ilyen helyzetektől.
„Ha áldozatot hozunk a gyermekünkért, azzal tudtára hozzuk, hogy fontos szerepet játszik az életünkben, és nagyon szeretjük.” /David Elkind/
A szerző ezzel kapcsolatos meglátásairól a könyvben részletesebben olvashattok.
Az utolsó fejezet következik a könyvben. Tarts velem, és meg tudhatod David Elkind gondolatait az oktatással kapcsolatosan!
Ha gondolod írd meg egy hozzászólásban, hogy Neked milyen érzéseid vannak a nevetős gyermekneveléssel kapcsolatosan!
Ez a bejegyzés csak könyvajánló. Bővebb tartalom David Elkind: A játék ereje című könyv Nyolcadik fejezetében olvasható.