Haladunk tovább Nicholas Kardaras: Digitáli téboly című könyvvel. A korábbi írásokat itt találod. A könyv második nagy része a közösségi média által meggazdagodott milliárdosok bemutatásáról szól.
Új technokrácia
Kié a felelősség?
Nicholas Kardaras igazán sok oldalt szánt ezeknek a „kockáknak” a bemutatására. Azt gondolom, hogy azért tartotta ezt fontosnak, hogy az olvasó megértse az egyes technikai vívmányok mögött meghúzódó szándékokat. Bizonyos szinten le akarja róluk rántani a leplet, hogy ne lehessen felmenteni őket a felelősség alól.
„Már hosszú ideje világos számunkra, hogy egy új hatalmi elit van kialakulóban. … Generációnk technológiai titánjai. Gazdagabbak, mint sok nemzet, és egy új oligarchát hoztak létre: ők az új technokrácia, az uralkodó osztály, akiknek soha nem látott hatalom van a kezében az életünk fölött.” /Nicholas Kardaras/
Új hatalmi elit
A Digitális téboly című könyvben Nicholas Kardaras végigmegy az új hatalmi elit meghatározó tagjaink. Például: Mark Zuckerberg, Steve Jobs, Bill Gates, Paul Allan. Mindegyikük nagy hatással volt és van a mostani világunkra. Érdemes tudni, hogy honnan indultak, hogyan váltak hatalmassá és milyen jövőképet képzelnek a világunknak.
„Az új technokraták nemcsak elképzelhetetlen vagyont halmoztak fel és döntő hatással vannak a gazdaságra, de ők uralják az „új olajat” is, ami nem más, mint az információ. És a médián és a technológiai újításokon keresztül az információnál is többet uralnak: azt, hogy mit látunk, mit gondolunk, hogyan szavazunk, továbbá manipulálják és előre megjósolják a viselkedésünket. És rászoktattak minket arra, hogy folyamatosan az ő termékeiket használjuk, az ő platformjaikon lógjunk. És akár egy sikeres drogdíler: már fiatalon hozzászoktatnak minket, és egy életen át függőnek tartanak.” /Nicholas Kardaras/
Szerintem nem kell külön kiemelnem, hogy Nicholas Kardaras nincs túl jó véleménnyel az új hatalmi elitről. Igen kritikusan fogalmaz róluk és a céljaikról. Szó esik monopolhelyzetről, gyarmatosításról, istenkomplexumról, halhatatlanságról és metaverzumról is. Egyik fogalom sem túl biztató.
Azt gondolom, hogy érdemes elolvasni ezt a fejezetet, mert sokat lehet belőle tanulni. Azt nem tudom, hogy mennyire helytállóak a meglátások, de az eddigi tapasztalataim alapján Nicholas Kardaras nem beszél csak úgy a levegőbe.
„Nagyon sötétnek látom a helyzetet. De ugye vagy remény? Kell, hogy legyen valamilyen módja annak, hogy ismét hatalmunk legyen önmagunk fölött, és ne csak egy szintetikus valóság felhasználói legyünk, akiknek az adatait az oligarchák lehalásszák és a digitális halhatatlanság iránti küldetésükben felhasználják.” /Nicholas Kardaras/
Az utolsó fejezetek következnek a könyvben. Ezekben arról van szó, hogy Nicholas Kardaras szerint milyen gyógymóddal lehet kezelni a korábban felvázolt problémákat és negatív hatásokat. Tarts velem!
Ha van kedved írj egy hozzászólást, hogy milyen gondolatok fogalmazódtak meg Benned olvasás közben!
Ez a bejegyzés csak könyvajánló. Bővebb tartalom Nicholas Kardaras: Digitális téboly című könyv Hatodik, Hetedik és Nyolcadik fejezetében olvasható.