Szeretném figyelmetekbe ajánlani Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás című könyvét. Nekem anno sokat adott, amikor az első gyermek megszületett. A szerző és La Leche Liga alapfilozófiáját már elkezdtük megismerni. Itt olvashatod a korábbi írásokat. A kötődést segítő nevelés során fontos, hogy odafigyeljünk gyermekünkre. William doktorúr szerint ebben nem fér bele, hogy sírni hagyjuk a kisbabát.
Hagyjuk-e sírni a babát?
A sírás a kommunikáció eszköze
Dr. Williams Sears határozottan kifejti a véleményét, hogy a kisbaba sírni hagyása miért nem követendő példa. Szerinte ez a módszer nem fér bele a kötődés segítő nevelésbe.
A szerző szerint az anyai ösztönök ellen hat az, hogy ha nem reagálunk gyermekünk sírására.
„Ha egy anya következetesen az érzéseivel ellentétesen cselekszik, akkor előbb-utóbb érzéketlenné válik, nem tudja értelmezni a kisbaba sírásának jelentését. Minél kevésbé ösztönösek az anya reakciói, annál kevésbe bízik a reakciók helyességében. Minél kevesebb az önbizalma, minél kevésbé hiszi el, hogy helyesek a reakciói, annál kevésbé leli örömét a gondoskodásban.” /Dr. William Sears/
A sírás a baba kommunikációs eszköze. Ha nem reagálunk a sírásra, akkor azt tanítjuk gyermekünknek, hogy a sírásnak nincs közlési értéke. Nem érdemes sírnia.
A sírás és a bizalom
„A csecsemő bizalma megrendül, ha nem reagálnak minden alkalommal a sírására.” /Dr. William Sears/
Megoldjuk-e a problémát, ha sírni hagyjuk a kisbabát? Milyen üzenetet közvetítünk így felé? Hosszú távon milyen eredményeket szeretnénk elérni?
Mi okozhatja az éjszakai ébredéseket? Tarts velem és megosztom veled Dr. William Sears ezzel kapcsolatos gondolatait!
Szívesen fogadom a hozzászólások között, hogy neked mi a véleményed van ezzel a sokak által vitatott témával kapcsolatban! Hagyjuk-e sírni a kisbabát?
Ez a bejegyzés csak könyvajánló. Bővebb tartalom Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás című könyv Ötödik fejezetében olvasható.