Leírás
Dr. Kádár Annamária és Kerekes Valéria: Mesepszichológia a gyakorlatban című könyv nagyon különleges írás. A szerzők szerint tekintsünk a mesékre és a meseolvasásra úgy, mint fontos érzelmi kapcsolódási lehetőségre a gyermekünkkel. Ehhez szeretnének segítséget nyújtani gyakorlati tanácsokkal.
„Azért tartottuk fontosnak, hogy a meséket hozzájuk tartozó játékötletekkel bővítsük, mert ezek a mesehallgatáson túl egy (inter)aktív helyzetben hoznak felszínre kapcsolódó érzelmeket.” /Dr. Kádár Annamária és Kerekes Valéria/
Kerekes Valéria nevéhez fűződő Mesét Másként mozgalom elveit felhasználva négy népmese feldolgozásról olvashatunk a könyvben, ezenkívül az első 30 Lilla és Tündébogyó történetekhez kapunk játékos ölteteket és feladatokat.
Azt gondolom, hogy a példák elolvasása és megértése után már magunk, egyedül is tudunk játékos foglalkozásokat kitalálni bármilyen meséhez. Az elvek egyszerűek, egy kis kreatívitással mindenki képes lehet rá.
„A Mesét Másként módszer lényege, hogy a meséket (népmeséket) „érzelmi üzenetük” alapján válasszuk ki, mondjuk el, és olyan játékokat társítsunk hozzájuk, amelyek szinte teljes mértékben elhagyják a mesék konkrét cselekményét.” /Dr. Kádár Annamária és Kerekes Valéria/
További információk
Oldalszám: | 258 oldal |
---|---|
Kiadó: | Kulcslyuk Kiadó |
Content missing
Érdekelhetnek még…
-
Mesepszichológia 2
Tovább olvasom -
Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgass úgy, hogy elmesélje
Tovább olvasom -
A nevelés az élet szolgálata – II. kötet
Tovább olvasom -
Pozitív fegyelmezés
Tovább olvasom -
Gyerekekre hangolva
Tovább olvasom -
Gyerekek érzelmi intelligenciája
Tovább olvasom -
Melegszívű fegyelmezés
Tovább olvasom -
A nevelés az élet szolgálata – I. kötet
Tovább olvasom -
Mesepszichológia
Tovább olvasom -
Jól szeretni
Tovább olvasom